Zobacz wszystkie ()
Brak wyników wyszukiwania.
ENG 0 Ulubione

Ciekawostki

Marlena 2024-03-19 1063

Po jakim czasie działa kawa?

Czy kawa działa? Jeśli tak to po jakim czasie? Czy pijąc gorący czarny napój powinniśmy czuć pobudzenie od razu czy może przyjdzie ono z czasem?
Czytaj więcej
Igor 2024-02-27 523

Ile kawa ma kalorii?

Igor 2024-01-30 304

Jak rośnie kawa?

Czy zadawaliście sobie kiedyś pytanie jak rośnie kawa? Co takiego sprawia, że posiada ona tak niebywałe właściwości i przy okazji jaka tak niesamowicie smaczna? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym tekstem!
Czytaj więcej
2024-01-30 2563

Teina a kofeina - czym się różnią?

Teina czy kofeina - czy to w ogóle się czymś różni? A w ogóle to w jaki sposób to działa ? I czy w ogóle działa...
Czytaj więcej
Igor 2023-09-28 2678

Czy cappuccino to kawa?

Czy cappuccino to kawa? A może fantazyjny napój kawowy? A może to najlepsze co powstało? Skąd się wzięło i co właściwie oznacza jego nazwa? Ciekawi? Zapraszamy do lektury!
Czytaj więcej
Ewelina 2023-07-05 402

Nie wyrzucaj - wykorzystaj

Marlena 2023-05-16 10437

Czy kawa podnosi ciśnienie?

Kawoszy z dnia na dzień wciąż przybywa. Nic dziwnego, w smaku kawy rozkochać można się już po pierwszym łyku, a co więcej – dzięki zawartości kofeiny, dodaje ona energii. W tym wpisie odpowiemy jednak na pytanie, czy kawa podnosi ciśnienie tętnicze. Czy codzienne picie kawy wpływa na wzrost ciśnienia? Czy kawę pić mogą osoby chorujące na nadciśnienie? Odpowiadamy!
Czytaj więcej
Ewelina 2023-05-15 2066

Czy kawa wypłukuje magnez?

Kawa jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie. Nic dziwnego, ma wyjątkowy smak i aromat, a także zawiera kofeinę, która jest naturalnym stymulantem. Kofeina pobudza układ nerwowy i pomaga zmniejszyć uczucie zmęczenia, dlatego też często jest spożywana rano, aby pomóc nam rozpocząć dzień – jej właściwości pobudzające są w tym bardzo pomocne. Jednakże wiele osób zastanawia się, czy kawa może wpływać na ilość magnezu w organizmie. Czy kawa wypłukuje witaminy? Czy kawa wypłukuje potas? Czy od filiżanki kawy warto zaczynać każdy poranek? Magnez jest minerałem, który jest niezbędny dla naszego organizmu, ponieważ bierze udział w wielu ważnych procesach metabolicznych, takich jak regulacja ciśnienia krwi, kontrola poziomu cukru we krwi, a także w budowie kości i zębów. Warto również zaznaczyć, że magnez odgrywa kluczową rolę w pracy mięśni i układu nerwowego.
Czytaj więcej
Ewelina 2023-05-15 1485

Czy kawa jest zdrowa?

Kawa jest niewątpliwie jednym z najpopularniejszych napojów w dziejach ludzkości. Badania wykazują, że na świecie spożywanych jest około 2 mld filiżanek kawy dziennie przez populację około 80% dorosłych ludzi. Nie od dziś wiadomo, że filiżanka tego naparu w codziennej diecie wpływa pozytywnie zarówno na nasze zdrowie, jak i samopoczucie. Temat kawy bardzo często przewija się w dyskusjach na temat ogólnego zdrowia człowieka, a zdania nierzadko potrafią być podzielone. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób regularne picie kawy wpływa pozytywnie na Twój organizm, to koniecznie zapoznaj się z treścią niniejszego wpisu, w którym obszernie poruszamy wpływ picia naparu z ziaren kawowca na zdrowie człowieka.
Czytaj więcej
Menu
Menu
ENG
Filtrowanie

Aby dodać do ulubionych musisz być zalogowany.

Zaloguj się